2014
Referanslar

DGNB (*) Yeşil Bina Sertifikalı City Plaza

 

Stuttgart Şehir Merkezi’nde en işlek lokasyonda yer alan DGNB (*) yeşil bina sertfikalı, toplam 18.000 m²’lik ofis ve AVM kompleksine 2010 yılından beri teknik altyapı, güvenlik ve temizlik hizmetlerine ek olarak Garanti Yönetimini de kapsayan entegre tesis yönetimi hizmeti vermekteyiz. Hizmet kapsamımızda enerji tüketiminin takibi/raporlaması ile enerji kullanımı optimizasyonunu sağlayıcı önlem ve iyileştirme projeleri de yer almaktadır.

 

Yer : Stuttgart

Proje Detayları

DGNB (*) Yeşil Bina Sertifikalı H²Office

Duisburg’da, 1.Faz; 12.300 m² , 2.Faz; 10.300 m² olmak üzere toplam 22.300 m² alanda bulunan DGNB (*) yeşil bina sertfikalı ofis-AVM-ticari mağaza kompleksleri için 2004’ten beri teknik bakım, temizlik güvenlik ve yangın sistem ve donanımlarının, tüm altyapı sistemlerin yönetimine ek olarak, makine-ekipman sistemleri için bakım-onarım ve garanti yönetimi sürdürürken, enerji tüketiminin takibini ve raporlamasınıda sağlamaktayız.

(*) DGNB, Alman Sürdürülebilir İnşaat Derneği” (Deutsche Gesellschaft für Nachhaltiges Bauen e.V. – DGNB)’nin Sürdürülebilir İnşaat Sertifikasıdır. Şu an Almanya’da yapılan yeni binaların neredeyse tümü artık LEED/ BREEAM gibi sertifikların gerekliliklerini yerine getirecek şekilde inşaa ediliyor. Bu nedenle standartları yükseltilen ve sürdürülebilirliği de ön plana taşıyan Alman Kalite Sertifikası DGNB; LEED, BREEAM vb gibi bilinen bu sertifikasyon sistem kriterlerini Alman vizyonu ile uyumlu olarak genişleterek daha sıkı şekilde denetleme kriterleri oluşturdu.