Hakkımızda

Kuruluş Amacı

RGM TURKEY; RGM Facility Management / Germany şirketinin girişimi ile ülkemizde Gayrimenkul Yönetim Hizmetlerini sağlamak amacıyla kurulmuştur.

RGM Facility Management  / Germany, özellikle Almanya’da 20 yıldır Gayrimenkul Yönetimi hizmetlerinde know – how ve tecrübeleriyle Avrupa’nın en iyilerinden birisidir. RGM Germany’nin referansları arasında, COMMERZ Real AG, Union Investment, DMT GmbH ve Portigon AG gibi Almanya’nın en önemli şirketleri vardır. RGM Germany, 2012 yılında 170 milyon Euro cirosuyla 3.000’den fazla projede yaklaşık 1.500 kişilik uzman ekibiyle Almanya’nın yanı sıra İspanya, Avusturya, İsviçre gibi ülkelerde de hizmet sunmaktadır.

Kalite Yönetim Sistemlerine sahip RGM TURKEY; bir projede inşaat sürecinden başlayarak, bu süreçteki danışmanlık hizmetleriyle, daha sonra tesis yönetiminde oluşacak sıkıntı ve sorunları baştan önleyen yaklaşımı ve tüm faaliyetleri kapsayan tesis yönetimi alanındaki know-how ve tecrübesi ile Türkiye’deki tesis yönetimi sektöründe farklı bir perspektifle rol almaktadır.

Başta teknik olarak yüksek standartlarda yatırımlarla hayata geçirilen yeşil bina sertifikalı projeler olmak üzere, residence, plaza, ofis kompleksleri, Üniversiteler, AVM’ler, endüstriyel tesisler, stadyumlar…vb gibi her türlü projenin hem fiziki açıdan, hem yaşayanların konforu açısından, hem de maliyet-getiri maksimizasyonu açısından katkılarını dahil ederek hizmet vermektedir. Bu kapsamda, başta teknik bina yönetimi olmak üzere, temizlik, fiziki ve elektronik güvenlik, peyzaj, bahçe bakımı, ilaçlama, catering, concierge hizmetleriyle tesisin genel yönetimini üstlenerek, proje sahiplerine, yatırımın değer kazanmasını sağlayan anlayışıyla stratejik çözüm ortağı olmayı hedeflemektedir.

2014 yılından itibaren RGM FM GmbH’in arge çalışmaları sonucunda büyük yatırımlar yapılarak Avrupa projelerinde hayata geçirilen, dünyanın en iyi CAFM (bilgisayar destekli tesis yönetimi uygulaması) sistemi “Planon Accelerator”, RGM TURKEY’in yönettiği projelerde de hayata geçirmiştir. Grup bünyesinde bulunan Nurol Maslak Plaza ve Nurol Residence’da tesis yönetimine devam eden RGM TURKEY, aynı zamanda Nurol GYO’nun inşaatı devam eden Nurol Tower, Nurol Park ve Nurol Life  projelerinde daha  başlangıç aşamasından itibaren, mimari ve mühendislik ekipleriyle birlikte çalışmakta ve tasarım aşamasından başlayarak işletme maliyeti, enerji yönetimi, kullanıcı konforu, sürdürülebilirlik gibi konularda optimizasyon için tesis yönetimi danışmanlığını sürdürmektedir